Marina – mała syrenka

Do zrobienia szydełkowej syrenki przymierzałam się już od jakiegoś czasu. Przeglądałam i zbierałam inspiracje na Pinterest, ale sama motywacja nie wystarczy, trzeba się wziąć do pracy.

SAM_1143

Miałam ostatnio kilka wolnych dni, więc było trochę czasu na sięgnięcie po włóczki. Przy tej robótce zaliczyłam kilka pierwszych razów. To moja pierwsza lalka, syrenka, pierwsza zabawka z włosami. Nie korzystałam z żadnego schematu, zainspirowałam się zdjęciami różnych szydełkowych syrenek i tak stworzyłam swoją wersję. Większość powstała w trakcie oglądania jednym okiem rosyjskiego filmu Wiking opowiadającego o losach Włodzimierza I Wielkiego.

Film był marnie zmontowany, pod względem aktorstwa raczej przeciętny i charakteryzował się zupełnym brakiem dialogów, bo trudno nazwać dialogami wypowiadane tam zdania. Logika narracji nabiera trochę sensu przy oglądaniu scen po napisach. Gdyby znalazły się w filmie można by było na przykład zobaczyć, że bohaterowie robią coś z jakichś powodów, a tak wszystko nie bardzo trzyma się kupy.

SAM_1147SAM_1153

Wróćmy jednak do syrenki. O ile ciało nie przysporzyło mi żadnych problemów, robiłam intuicyjnie kolejne okrążenia, o tyle miałam mały dylemat z buzią. Syrenki, które wcześniej oglądałam miały małe czarne oczka. Ja swojej postanowiłam zrobić usta i nosek. Oczka wybrałam niebieskie. Są nieco wypukłe, rybie, więc w sam raz pasują do syrenki 🙂 Płaskie rączki też nie są przypadkowe.

SAM_1140SAM_1152

Wszywanie włosów okazało się bardzo łatwe, ale i pracochłonne. Kiedy już je skończyłam nie mogłam przestać się nimi bawić.  Są bardzo długie, więc można układać z nich różne fryzury. Myślę, że nie będzie to moja ostatnia lalka. Mam już kilka pomysłów. Kiedy je zrealizuję, pokażę oczywiście na blogu.

Syrenkę zgłaszam na wyzwanie Art Piaskownicy.

techniki2bszydelko_03

Reklama

9 myśli w temacie “Marina – mała syrenka

  1. Fantastyczna syrenka, też bym się nią pobawiła 🙂 Dziękuję za udział w wyzwaniu ArtPiaskownicy i zapraszam do dalszej zabawy w naszych wyzwaniach! 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s