Szydełkowa zakładka do książki – szczurek

Zakładek do książek nigdy za wiele. Przywożę je z każdej podróży. Zrobiłam wiele papierowych i wstążkowych, jak choćby ostatnia zakładka z aparatem fotograficznym, dużo szydełkuję, ale nigdy nie popełniła jeszcze zakładki szydełkowej. Do wczoraj 🙂

Zakładka do książki w kształcie szczura z wyłupiastymi oczami zwinięta na brązowej książce.
Szydełkowa zakładka do książki – rozpłaszczony szczur

Wzór na szczurkową zakładkę znalazłam na stronie Supergurumi. Są tam również inne zakładki w kształcie zwierzaków, które wyglądają jakby zostały przytrzaśnięte książką. Książka w roli pułapki na szczury? Kto by pomyślał 🙂 Opisy na stronie są w języku angielskim, a także niemieckim, duńskim i holenderskim.

Głowa i przednie łapki wykonanego na szydełku szarego szczura wystające od dołu z zamkniętej książki. U góry wystają tylne łapki i ogon.
Książka pułapka
Zakładka do książki w kształcie szczura z wyłupiastymi oczami zwinięta na brązowej książce.
Czy te oczy mogą kłamać?

Moja zakładka powędruje na wyzwanie Art Piaskownicy, a także na nowe już 25 linkowe party u Diany oraz na moje linkowe party w grupie Kreatywnie zakręceni na facebooku. Na fanpage’u Gawry Stefana i na Instagramie znajdziecie prezentację zakładki w formie krótkiego filmiku. Pierwszy raz eksperymentowałam z taką formą przedstawienia swojej pracy, więc jestem bardzo ciekawa waszych wrażeń.

05_temataNa środku obrazka w półprzezroczystym kole znajduje się napis Poniedziałkowe party. W tle znajduje się pęk balonów.

Skoro już o szydełkowaniu mowa, to czy wiecie, że w sobotę jest Międzynarodowy Dzień Dziergania w Miejscach Publicznych? Pierwotnie to święto dotyczyło robienia na drutach, ale miłośnicy szydełka też nie powinni czuć się poszkodowani. W kilku miastach przy okazji tego święta odbędą się spotkania poświęcone szydełkowaniu ośmiorniczek dla wcześniaków.

Kamila Petrikowska szydełkuje siedząc na kanapie.
fot. G. Janoszka

Jeśli chodzi o mnie, nie potrzeba mi specjalnego dnia, żeby wyjść z szydełkami i włóczkami w świat. Bywa, że towarzyszą mi w dłuższych podróżach autobusem czy pociągiem (dłuższa to więcej niż 20 minut). Zabieram też robótki na szkolenia i zebrania, żeby mieć czym zająć ręce w przerwach. Poza tym szydełkowanie to takie zajęcie, które nie przeszkadza w rozmowie. W ubiegły poniedziałek kawałek robótki zrobiłam w pubie 🙂

Głowa i przednie łapki wykonanego na szydełku szarego szczura wystające u góry z zamkniętej książki. Z dołu wystają tylne łapki i ogon.

Reklama

8 myśli w temacie “Szydełkowa zakładka do książki – szczurek

  1. Super plaskaty szczurek, jako zakładka świetny pomysł, pewnie pokuszę się o zrobienie własnej wersji, bez zaglądania na strony ze wzorkami.

    Polubienie

  2. Jeeej, jaki słodki! Bardzo mi się podobają tego typu zakładki 🙂 A co do dziergania w miejscach publicznych to ostatnio czekając w urzędzie na swoją kolej szydełkowałam szal. Przynajmniej nie traciłam czasu 😀

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s