Prosty przepis na pączki z dziurką

Jeśli trafiliście na ten wpis po jego tytule, możecie się rozczarować. Nie podam tu przepisu kulinarnego, ale szydełkowy. Pączki wychodzą okrągłe, kolorowe i nietuczące 🙂 Myślę, ze w zabawkowych kuchniach sprawdzą się nie tylko w Tłusty Czwartek 🙂

A oto przepis:

  1. Zaczynamy od 15 oczek łańcuszka.
  2. Łańcuszek zamykamy wykonując półsłupek w pierwsze oczko. Robimy jeszcze jeden półsłupek w tym samym oczku, a potem po dwa półsłupki w pozostałych 14 oczek łańcuszka. Razem daje nam to 30 półsłupków.
  3. W kolejnym okrążeniu robimy jeden półsłupek w pierwsze oczko poprzedniego rzędu, dwa półsłupki w drugie i przerabiamy w ten sposób do końca, w co drugim oczku robiąc dwa półsłupki. Razem 45 półsłupków.
  4. – 6. Robimy okrążenie półsłupkami (45 półsłupków). Zakańczamy oczkiem zamiast ostatniego półsłupka.

W ten sposób wykonujemy dwie części oponki. Ja zrobiłam beżowe „ciasto” i „lukier”  w kolorze miętowym.Wierzch pączka można dodatkowo przyozdobić. Można użyć do tego koralików. Na moim pączku „posypka” powstała z bawełnianej włóczki. Pączka zrobiłam z włóczki Himalaya Dolphin Baby szydełkiem 3,5.

sam_0994
Pączek z lukrem i kolorową posypką

Dwie części pączka zszywamy zaczynając od środka. (W spodzie zrobiłam pierwsze oczko zostawiając zapas włóczki na zszycie środka, a w „polewie” zostawiłam dłuższy kawałek odcinając włóczkę w pewnej odległości od zakończenia na brzegu.) Po zszyciu środka, zszywamy brzeg zostawiając otwór na wypełnienie. Wypełniamy oponkę (najlepiej kulką sylikonową) i zszywamy do końca.

Proste, prawda? I Stefan też dostanie swojego pączka 🙂

sam_0987
Wielkość pączka zbliżona jest do naturalnej
diy_linkowe_party_logo2b252822529
Tutorial leci na linkowe party
Reklama

5 myśli w temacie “Prosty przepis na pączki z dziurką

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s