DIY: Bawełniany naszyjnik na szydełku

I-cord to technika wykorzystywana do wykańczania robótek na drutach. Jej autorka, Elizabeth Zimmermann nazwała ją idiot-cord, ponieważ odkryła ją przypadkowo.Można jednak również wykonać i-cord na szydełku, a nawet na palcach. Ja wykonując i-cord wykorzystuję oczywiście przede wszystkim szydełko.

W tutorialu pokażę jak zrobić bawełniany naszyjnik. Potrzebne będą: przędza bawełniana typu spaghetti, szydełko w rozmiarze 8-10 (zależnie od grubości przędzy) i nożyczki.

Zaczynamy od zrobienia oczka łańcuszka, po czym robimy dwa kolejne. Przed pierwszym oczkiem zostawiamy kawałek włóczki do zawiązania naszyjnika. Zupełnie zielonym w temacie szydełkowania podpowiem, że jeśli zapiszecie się na newsletter na krafting.pl, otrzymacie specjalne wydanie magazynu Krafting „Szydełko dla początkujących”, z którego dowiecie się  m. in. jak zrobić łańcuszek, półsłupek czy magiczne kółko.

SAM_0480
Zaczynamy od zrobienia oczka łańcuszka…
SAM_0484
… a potem robimy dwa kolejne

Wkłuwamy szydełko w środkowe oczko i przeciągamy przez nie włóczkę. Teraz na szydełku mamy 2 oczka.

SAM_0489
Wkłuwamy szydełko w środkowe oczko…
SAM_0493
… i przeciągamy przez nie włóczkę

Tak samo postępujemy z pierwszym oczkiem. Na szydełku mamy 3 oczka.

SAM_0499
Na szydełku mamy 3 oczka

Spuszczamy z szydełka dwa pierwsze oczka i przytrzymujemy je palcami, a następnie przeciągamy włóczkę przez trzecie oczko, potem znowu przez drugie i pierwsze tak, że na szydełku znów mamy 3 oczka.

SAM_0502
Spuszczamy z szydełka dwa pierwsze oczka
SAM_0505
Przeciągamy włóczkę przez trzecie, a potem przez drugie oczko…
SAM_0511
…i znowu przez pierwsze

Spuszczamy dwa pierwsze i znów zaczynamy zaczynamy proces od trzeciego oczka.

SAM_0512
Spuszczamy dwa pierwsze oczka i znów zaczynamy przeciąganie włóczki od trzeciego oczka

Powtarzamy aż do uzyskania pożądanej długości. Kończymy, kiedy na szydełku mamy 3 oczka. Odcinamy włóczkę od motka zostawiając nieprzerobioną końcówkę o długości podobnej do tej, którą zostawiliśmy na początku, robiąc pierwsze oczko. Przeciągamy końcówkę przez 3 oczka równocześnie.

SAM_0519
Powtarzamy aż do uzyskania pożądanej długości
SAM_0524
Odcinamy włóczkę od motka

Wykańczamy też początek pracy przeciągając włóczkę tak, jak widać na zdjęciu.

SAM_0525
Wykańczamy też początek pracy
SAM_0527
Końce naszyjnika

Naszyjnik gotowy!

SAM_0534
Naszyjnik wykonany techniką i-cord

baner2bsierpiendiy2bbaner2b-2b52b-2bcopya

Mój naszyjnik jest różowy, chociaż patrząc na zdjęcia można mieć co do tego lekkie wątpliwości. Zgłaszam go jednak na zabawę tematyczną u Gosi. Przepis na i-cord posyłam też na linkowe party do Diany i na blog D.I.Y.

A jeśli macie ochotę na jeszcze jedno linkowe party, zapraszam w czwartki i w piątki na facebook. W czwartki można dodawać linki do tutoriali, a przez cały weekend polecić 3 wpisy blogowe (w tym 1 własny). Przez cały miesiąc można też dodawać linki do kreatywnych wyzwań. 25 sierpnia możecie się spodziewać z kolei nowego twórczego wyzwania, do którego będzie można dołączyć na facebooku i na InstagramieWe wrześniu również na blogu pojawi się nowe wyzwanie, na które już dzisiaj serdecznie zapraszam 🙂

Reklama

4 myśli w temacie “DIY: Bawełniany naszyjnik na szydełku

  1. Gotowy naszyjnik wygląda bardzo ładnie i ciekawie. 🙂 Chyba spróbuję wykonać podobny dla siebie. Aczkolwiek taki dziergany sznur mógłby się świetnie sprawdzić również jako jako pasek na nadgarstek przy torebce-kopertówce. 🙂

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s